Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego

Zapraszamy serdecznie na Charytatywny Turniej Piłki Nożnej Halowej im. Zbigniewa Morawskiego, który nasza Fundacja organizuje wraz z PKS „Milenium” Skawina oraz Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Turniej odbędzie się 12 marca 2023 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie przy ul. Konstytucji 3 Maja 4.

Program:

O godz. 8.30 TURNIEJ DZIECI zagrają: PKS Milenium Skawina, Akademia Piłkarska Champions Skawina, TKS Skawinka, MKS Piast Skawina oraz LKS Radziszowianka.  Turniej odbędzie się w 3 kategoriach wiekowych: Skrzat, Żak i Orlik.

O godz. 13.30 TURNIEJ DOROSŁYCH zagrają: oldboy’e Cracovii Kraków, oldboy’e Wiślan Jaśkowice, Urząd Miasta i Gminy Skawina, firma GRANA sp. z o.o., strażacy z OSP oraz #teamCKiS i Milenium Skawina.

Dodatkowo w trakcie trwania rozgrywek zapraszamy w godz. 15.00-17.00 na pokazy artystyczne połączone z charytatywną aukcją i zbiórką pieniędzy na rzecz małego Adasia z Jaśkowic. Odbędą się między innymi pokazy akrobatyki artystycznej Klubu Sportowego Gym Team. Wstęp na widownię jest bezpłatny (liczba miejsc ograniczona). Zakończenie turnieju połączone z rozdaniem nagród planowane jest na godz. 17.30.

 

5-letni Adaś choruje na dystrofię mięśniową Duchenne’a – nieuleczalną chorobę genetyczną, która prowadzi do nieodwracalnego zaniku mięśni. To choroba wielonarządowa, podczas której dochodzi do obumierania wszystkich mięśni, łącznie z sercem. W zaawansowanym stadium pojawiają się problemy z oddychaniem, a w końcu niezbędny staje się respirator. W przebiegu dystrofii mięśniowej Duchenne’a pacjenci najczęściej umierają przed ukończeniem 25-go roku życia. Obecnie nie ma skutecznego leczenia, ale jeszcze w tym roku ma pojawić się kilka terapii, które pozwolą na jakiś czas zatrzymać chorobę. Potencjalne leczenie będzie bardzo kosztowne i prawdopodobnie dostępne tylko w Stanach Zjednoczonych.


Adaś jest radosnym, niezwykle uczuciowym dzieckiem. Interesuje go: kosmos, wulkany, lawiny, huragany. Uwielbia chodzić na spacery z psem, bawić się klockami ze swoją starszą siostrą, a także budować makiety, które nazywa swoimi projektami. Jest bardzo komunikatywny, uwielbia towarzystwo i z chęcią chodzi do przedszkola, gdzie ma swoich przyjaciół. Mimo młodego wieku Adaś doskonale zdaje sobie sprawę ze swojej niepełnosprawności i bardzo dzielnie z nią walczy. Wie, że przez chorobę nie może biegać, skakać, ma wystające łopatki i bardzo szybko się męczy. Niestety, pomimo rehabilitacji na łydkach powstają zgrubienia i czasami chłopiec ze łzami w oczach pyta czemu nie może nadążyć za swoimi kolegami. Ponadto Adaś wymaga stałej kontroli w poradni laryngologicznej, neurologicznej, kardiologicznej, ortopedycznej, alergologicznej, reumatologicznej czy gastroenterologicznej. Jest też pod opieką neurologa w Belgii prof. Serve, gdzie co pół roku musi stawiać się na wizyty kontrolne.Możecie już teraz wesprzeć Adasia wpłacając datki na subkonto Fundacji Dar Serca Skawina:BS w Skawinie  56 8600 0002 0000 0097 9364 0008 „dla Adasia”