Razem przeciw koronawirusowi

Jak zawsze Skawinianie mogą liczyć na pomoc naszej Fundacji, która od 10 lat czuwa nad potrzebującymi pomocy mieszkańcami. Koronawirus zmusił nas do podjęcia się kolejnego zadania wspierającego naszych mieszkańców i z pożytkiem dla innych wykorzystujemy czas przymusowego przebywania w domu.

Prowadzimy akcję szycia maseczek na twarz. Powstają one w Kole Robótek Ręcznych "Razemkowo", które od lat z nami współpracuje i znane jest z wielu dobroczynnych działań.

Cały koszt maseczek opłacany jest z funduszy fundacji, chociaż Panie również wykorzystują materiały gromadzone od lat, wcześniej oczywiście wyprane i odkażone. W akcję szycia włączyły się: Krystyna Galacińska, Zofia Kapera, Agata Lasek, Krystyna Lepiarz, Irena Witkowska, Sabina Zając. Niektóre Panie szyją od rana do wieczora. Pomagają im również dzieci i małżonkowie. Do akcji przyłączyła się również Pani Katarzyna Gurdak oraz Pani Joanna Maj, które chociaż nie należą do Razemkowa to jednak same z własnej woli uszyły po 70 maseczek. Efekt pracy Pań z Razemkowa jest widoczny w ilości przekazanych już maseczek. Do chwili obecnej uszyły 1400 maseczek, które zostały przekazane do: Urzędu Miasta i Gminy Skawina, dla pracowników sklepu Netto, do Przychodni Ad Vitam, do Domu Seniora "Pod Dębami" we Wrząsowicach, do Firmy PREC ODLEW, dla pracowników i podopiecznych fundacji. Akcja nadal trwa i po świętach nadal szyjemy. Jednocześnie prosimy, gdyby ktoś posiadał resztki materiałów, gumek, tasiemek z radością przyjmiemy i wykorzystamy w szczytnym celu. Zapraszamy chętne osoby do współpracy z nami. Kontakt mailowy: darsercaskawina@interia.pl

Mamy nadzieję, że nosząc maseczki będziecie Państwo pamiętać o wspaniałych Paniach z Razemkowa i ich Pomocnicach.