Charytatywny kiermasz

Dn.19.03 2023 r. w Parafii Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie odbędzie się kiermasz charytatywny z którego dochód przeznaczony zostanie dla 17-to letniego Dominika mieszkańca Skawiny. Dominik jest uczniem krakowskiego technikum łączności. Jedynym opiekunem jest mama, która samotnie utrzymuje 3-osobową rodzinę.

28 października 2022 r. w wyniku wypadku drogowego doznał poważnych obrażeń prawej części ciała. Szczególnie ucierpiała prawa ręka, gdyż nastąpił uraz zmiażdżeniowy dłoni, rany szarpane z uszkodzeniem kłębu kciuka orz mnogie złamania wielu kości śródręcza i palców. Ponad 2 miesiące trwała prawdziwa walka związana z wygojeniem ran dłoni. Po ściągnięciu szwów w oczekiwaniu na rehabilitację w ramach świadczeń NFZ Dominik rozpoczął rehabilitację prywatną w Specjalistycznym Ośrodku Rehabilitacji Ręki w Krakowie. Obecnie jest w trakcie rehabilitacji w Małopolskim Centrum Rehabilitacji Ręki.  Po zakończeniu tej tury zabiegów podejmie starania, aby nadal kontynuować prywatne leczenie rehabilitacyjne, które zgodnie z opinią lekarza specjalisty będzie dlugie i kosztowne. Niestety taka terapia jest niezbędna, gdyż tylko systematyczne zabiegi mogą przywrócić Dominkowi prawidłową sprawność umożliwiającą normalne życie.

Dominik pod opieką mamy codziennie dojeżdża do Szpitala Rydygiera w Krakowie środkami komunikacji miejskiej - 2 godz. w jedną stronę. Sam nie może jeszcze pewnie stać, ma but ortopedyczny dla ochrony nogi, nie może  asekurować się również  ręką. Mama w związku z tym nie pracuje, w a więc sytuacja finnsowa jest bardzo zła.